Krem Pharmaceris N z wit K

Pharmaceris rozwija serię na naczynka już od 1998 r. i był pierwszą marką wprowadzającą na polski rynek krem z witaminą K. Teraz proponuje nowy produkt z tej linii.

Ze względu na regulacje UE , w roku 2009 , zabroniono sprzedaży produktów kosmetycznych zawierających w swoim składzie witaminę K.
Od tamtej pory naukowcy z Centrum Naukowo –Badawczego Dr Irena Eris pracowali nad nowymi rozwiązaniami, umożliwiającymi zastosowanie pochodnych witaminy K, niezwykle cenionych w profilaktyce skóry naczynkowej ze względu na właściwości przyspieszania procesu wchłaniania się podskórnych wybroczyn, wynaczynień, siniaków, zaczerwienień i zmniejszania widocznych, popękanych i rozszerzonych naczynek.
Prace badawcze we współpracy z Instytutem Farmaceutycznym pozwoliły stworzyć tlenek witaminy K, dozwolony do stosowania w kosmetykach, o działaniu analogicznym do właściwości tej witaminy w jej biologicznie aktywnej formie.
Nowy preparat CAPINON K 1% powoduje zmniejszenie widoczności teleangiektazji oraz
– redukuje okresowy rumień
– zmniejsza nasilenie zaczerwienienia skóry
– przygotowuje skórę do zabiegów medycyny estetycznej
– przyspiesza proces regeneracji skóry
– zmniejsza uczucie napięcia skóry.
Ten hipoalergiczny krem, stworzony został bez ALERGENÓW, BARWNIKÓW, PARABENÓW. Przeznaczony jest do: skóry z rozszerzonymi naczynkami, z tendencją do okresowej nadreaktywności pod wpływem czynników zewnętrznych oraz do pielęgnacji skóry przed i po zabiegach medycznych i kosmetycznych.

Prace badawcze towarzyszące opracowaniu receptury obejmowały różnorodne typy testów:
in vitro: na wielowarstwowej hodowli komórek naskórka (EpiDerm)
in vivo: badania bioinstrumentalne i biomedyczne
przedkliniczne
kliniczne.

Cena: 39,90 zł/30 ml

krem, Pharmaceris, pielęgnacja, polskie