Eau Thermale Avene SunsiMed

Laboratoria dermatologiczne Avène uzupełniły gamę oferowanych produktów przeciwsłonecznych o nową formułę medyczną: SunsiMed wyrób medyczny klasy I.

SunsiMed przeznaczony jest do skóry nadwrażliwej na słońce, zapewniając bardzo wysokie właściwości ochronne i tym samym zapobiegając ryzyku wystąpienia rogowacenia słonecznego, fotostarzeniu oraz nowotworom skóry (z wyjątkiem czerniaka).
Wyrób medyczny klasy I.

 

Międzynarodowe badania kliniczne, które przeprowadzono w celu oceny nowego produktu potwierdziły zasadność jego stosowania w zapobieganiu ryzyka powstawania rogowacenia słonecznego, nowotworów skóry (z wyjątkiem czerniaka) oraz fotostarzenia. W badaniu wykazano również skuteczność SunsiMed w zakresie fotostarzenia skóry pod wpływem słońca.

Ekspozycja na słońce powoduje wytwarzanie białek zwanych metaloproteinazami MMPs. Są to proteazy niszczące macierz skórną i odpowiedzialne za zjawisko fotostarzenia. Wyniki wielokrotnych ekspozycji skóry chronionej SunsiMed na bardzo wysokie promieniowanie można porównać do rezultatów osiągniętych w przypadku skóry niechronionej, wystawionej na działanie niskich dawek promieniowania UV.

SunsiMed ogranicza wytwarzanie czynników związanych z fotostarzeniem.

• Naświetlanie przez 5 kolejnych dni

• Naświetlenie o mocy 1 SED za pomocą symulatora promieniowania słonecznego obszarów niezabezpieczonych SunsiMed

• Naświetlenie o mocy 30 SED za pomocą symulatora promieniowania słonecznego obszarów chronionych SunsiMed w dawce 2mg/cm²

• Ocena ekspresji białek MMP w materiale pobranym w czasie biopsji

Unikalny kompleks fotoochronny Sunsitive® protection

• Opatentowany, fotostabilny kompleks 4 filtrów przeciwsłonecznych  zapewnia bardzo szerokie spektrum ochrony przeciw promieniowaniu UVA-UVB, gwarantując skuteczność, bezpieczeństwo i doskonałą tolerancję.

• Pre-tokoferyl o bardzo silnym działaniu antyoksydacyjnym, będący fotostabilnym prekursorem witaminy E o przedłużonym uwalnianiu. Jego działanie jest dziesięciokrotnie skuteczniejsze od witaminy E*. Jego zastosowanie w produkcie wynika z faktu, iż wolne rodniki powodują stres oksydacyjny, który może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń  komórek i tkanek.

• Woda Termalna Avène o uznanych właściwościach kojących i zapobiegających podrażnieniom. Bogata w wysokiej zawartości składniki aktywne zawdzięcza swoje działanie unikalnemu i niezmiennemu składowi. Woda termalna Avène obniża reaktywność komórek wpływających na nadwrażliwość skóry.

Phisol-K: zwiększona skuteczność

Emulgator nowej generacji, który zapewnia niezwykle równomierne rozprowadzanie preparatu na powierzchni skóry pacjentów z grupy ryzyka. Jest to cząsteczka amfifilowa, która umożliwia uzyskanie bardzo cienkiej emulsji umożliwiającej równomierny rozkład filtrów słonecznych na skórze. Dzięki temu efekt „tarczy ochronnej” zostaje wzmocniony.

Wyjątkowa konsystencja zachęcająca do stosowania

Starannie opracowana konsystencja SunsiMed zapewnia uczucie przyjemności przy nakładaniu, szybko się wchłania i nie tworzy klejącej powłoki.  To zachęca użytkowników do postępowania zgodnego z zaleceniami lekarza. 93,5% badanych osób oceniło konsystencję jako przyjemną lub bardzo przyjemną **.

APLIKACJA:  Precyzyjna DAWKA – 2 mg/cm2 NAKŁADAĆ 1 DZIENNIE (RANO) powtarzać w przypadku przedłużonej ekspozycji na słońce

 

Pojemność: 80 ml
Cena: 99 PLN

Avene