Bieg AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie

Już za 4 dni startuje bieg „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Trwają zapisy do 5. edycji wyjątkowego biegu na 10 km pod nazwą „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. W chwili obecnej do startu gotowych jest prawie 720 osób, a ich liczba cały czas wzrasta!

Wydarzenie obędzie się dzięki zaangażowaniu marki AVON, Stowarzyszenia Truchtacz.pl oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. W tym roku wszyscy, którzy chcą powiedzieć STOP przemocy i wesprzeć kampanię spotkają się na mecie w Garwolinie 15 czerwca. Startujemy o godzinie 12.00 z mostu na rzece Wildze.

Oprócz głównego biegu na uczestników czekają także inne konkurencje. W trakcie imprezy odbędzie się specjalny bieg: Bieg Rodzinny na 2 km. Jest on skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi oraz osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Wyłoniona zostanie także najszybsza panna młoda. W tej kategorii może startować każda uczestniczka biegu głównego na dystansie 10 km, która wyszła za mąż w 2014 r. lub planuje to zrobić do końca roku. Nowością są Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Biegu na 10 km. O tytuł mistrza mogą ubiegać się dziennikarze radiowi, telewizyjni, prasowi oraz piszący na łamach mediów internetowych.

Organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje dla uczestników po zakończeniu biegu. Wydarzenie jest częścią obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Zaplanowano m.in. barwny korowód z orkiestrą dętą, paradę motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich oraz występy zespołów muzycznych i tanecznych.

Bieg „AVON kontra przemoc” jest nieodłącznym elementem Wielkiej Kampanii o Godność, którą marka AVON prowadzi w Polsce od 2008 roku. Akcja ma charakter społeczny i edukacyjny, jej celem jest głośny i wyraźny sprzeciw wobec przemocy dotykającej kobiety oraz wszelkich jej przejawów. Kampanię wspiera Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Bieg w Garwolinie to wyraz solidarności z akcją i przede wszystkim jej realnym wsparciem. 15 złotych z każdej opłaty startowej przekazywane jest na Kampanię. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie na stronach internetowych: bieg.truchtacz.pl, datasport.pl. Będzie także możliwość zarejestrowania się w dniu startu.

Opłaty za pakiet startowy wynoszą: kobiety – 65 zł, mężczyźni – 75 zł, osoby powyżej 65. roku życia – 65 zł.

W dniu zawodów opłata startowa wyniesie 100 zł. Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, m.in. koszulkę biegu oraz zestaw kosmetyków AVON. Dodatkowo sześć osób, które osiągną najlepszy wynik, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości od 100 zł do 1500 zł. Odbędzie się także losowanie nagród specjalnych

– wycieczki dla dwóch osób na 41. Berlin Marathon oraz weekendowego pobytu w SPA.

Powiedzmy wspólnie STOP przemocy i spotkajmy się 15 czerwca na mecie w Garwolinie!

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.wielkakampaniaogodnosc.pl, www.bieg.truchtacz.pl

wydarzenie